+902124721292 info@pistolkimya.com

DOW CORNING Silastic RTV2 Kalıp Silikonları çift kompenentli silikon elastomerlerdir.

Kullanıcılarına geniş bir RTV2 Kalıp Silikonu uygulama alanları sunar. RTV2 Kalıp Silikonları poliüretan elastomerler, sıva, alçı, polyester, tampon baskı, prototip dizayn, ayakkabı taban kalıp alma ile kalıp imalatında kullanılır.

DOW CORNING Silastic RTV2 Kalıp Silikonları çok esnek kalıp alma tekniklerinin geliştirilmesi ve poliüretan, polyester, epoxi gibi dinamik kimyasal reçinelerin kalıp uygulamalarında kullanılabilmesini sağladığı gibi uygulama alanlarına göre şeffaf, yarı şeffaf ve gerekli mekanik özelliklere sahip ürün çeşitlerinin oluşmasını sağlar.
RTV2 Kalıp Silikonu Nedir ? : RTV2 Kalıp silikonu terimindeki RTV tüm dünyada Kalıp Silikonlarına verilmiş ortak isimdir. Açılımı Room Temperature Vulcanizing yani oda sıcaklığında donan demektir. Tüm RTV silikonlar 23°C de kürleşirler. Daha az sıcak ortamlarda çalışma ve donma süreleri uzarken, daha yüksek sıcaklıklı ortamlarda çalışma ve donma süreleri kısalmaktadır.

Kalıp Silikonlarıyla Kalıp alma uygulamaları dekoratif kalıplardan, endüstriyel kalıplara kadar çok farklı sektörlerde uygulama alanı bulur. DOW CORNING Silastic RTV2 Kalıp Silikonlarının ürün yelpazesi bütün bu farklı sektörlerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi dikkate alınarak geliştirilmiştir. DOW CORNING Silastic RTV2 Kalıp silikonlarını elastomerleri kullanıcıya önemli avantajlar sağlayan çok çeşitli özelliklere sahipti. RTV2 Silikon kauçuklar yüksek teknoloji ürünü malzemeler olup, seçilen tiplerin performanslarından maksimum ölçüde yararlanmak ve temel bazı kullanım hatalarını engellemek için uygulama detaylarına iyi şekilde hakim olmak gereklidir.

İşlemeye başlamadan önce tüm ürün bilgilerinin elinizin altında olduğuna kesinlikle emin olunuz. Bu bilgiler gerekli olduğunda ürün teknik spesifikasyonlarından veya güvenlik veri sertifikalarından alınabilirler. Eğer bu dokümanlar elinizin altında değil ise, ilgili satış ekibimizden talep edebilirsiniz.Büyük miktarlarda RTV2 silikon kauçuk karışımı için çeşitli üreticiler tarafından otomatik çift komponent karışım ve dozaj ekipmanları sunulmaktadır (üretici listesi için bize başvurabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Temel Ekipmanları;

Küçük miktarlarda karışım hazırlamak için sizler aşağıdaki temel ekipmanın tavsiye ederiz:

• Tartı (Ölçüm hassasiyeti 0,1 gr) veya ölçek veya pipet veya tek kullanımlık enjektör

• Metal veya plastikten (en iyisi polietilen), temiz ölçek

• Metal, ahşap veya plastikten spatula

• sert, kısa uçlu fırça

• Mekanik karıştırıcı (mesela yaprak kanatlı matkap; yoğurulabilir malzemeler için silindir veya hamur makinası)

• Vakum pompası (Yağ veya su fıskiyesi pompası) ve Vakum kabı (mesela cam veya plastik eksikatör)

• Yağ çözücü solvent (mesela benzin, aseton, MEK)

RTV 2 Kalıp Silikonları Teknik Özellikleri

XİAMETER GUAID PDF

XİAMETER RTV 3483 PDF

XİAMETER P-1 TDS PDF

XİAMETER 3481 TDS PDF

T-4 XİAMETER TDS PDF